09. 08. 20 r. 19 Niedziela zwykła

*  Wystawienie Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 17.30

*  Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej w czwartek o godz. 20.00

* W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP – zwyczajowo nazywane  Matki Bożej Zielnej. To także Święto Wojska Polskiego oraz setna rocznica Bitwy    Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na    zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Msza św. w piątek wieczorem z    z uroczystości. Msza św. w sobotę wieczorem w kościele św. Piotra i Pawła.

* Błogosławieństwo dzieci które w tym miesiącu kończą pierwszy rok życia lub ukończyły w minionych miesiącach, w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 Prosimy o zgłoszenia w zakrystii przed Mszą św.

* Jeżeli ktoś posiada zdjęcia z tegorocznej procesji Bożego Ciała, a chciałby je udostępnić dla celów kronikarskich, prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub przesłanie na parafialnego maila.

* Składka z dzisiejszej niedzieli jako drugiej miesiąca przeznaczona jest na spłatę ostatniej raty za wykonane prace przy naszym kościele. Ze względu na pandemię o trzy miesiące przesunęły się płatności za rewitalizację terenu przykościelnego. Jednocześnie rozpoczęły się zaplanowane w ub. roku prace konserwatorskie przy ambonie, w  poniedziałek konserwatorzy rozbiorą i zabiorą do prac konserwatorskich ołtarz Matki Bożej. Pracepotrwają do końca roku.

Pismo Urzędu Marszałkowskiego : Szanowny Księże Proboszczu

Uprzejmie informujemy, że Sejmik Województwa Wielkopolskiego, podjął decyzję o przesunięciu środków przeznaczonych  na konkurs na prace konserwatorskie w 2020 r.    na inny cel. Zmiany budżetowe związane są z sytuacją epidemiczną w naszym kraju.    Dlatego złożony wniosek pn. konserwacja i restauracja ołtarza bocznego pw. Matki Boskiej  Nieustającej Pomocy nie mógł zostać skutecznie rozpatrzony, z uwagi na brak    zabezpieczenia w budżecie środków na ten cel. Powyższa decyzja, skutkuje tym, że parafia będziemy musiała ponieść ciężar kosztów zaplanowanych prac, których wysokość    wynosi 134 tysiące 552 zł z czego dofinansowanie z Urzędu konserwatorskiego na ambonę wynosi 20 tysięcy zł.  Pozostaje suma 114 tysięcy 552 zł. Prace konserwatorskie w naszym kościele będziemy kontynuować prze najbliższe trzy lata, dlatego składki z drugiej niedzieli    miesiąca będą przeznaczane na powyższy cel.

* W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Danuty Czaji + Heleny Janowiak z Murowanej  Gośliny. We wtorek o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb + Marka Barłoga.  Wieczny odpoczynek…

* Niech Bóg błogosławi w codziennych obowiązkach i wypoczynku. Wszystkim Szczęść Boże.