25. 07. 21 r.  17 niedziela zwykła

* W ub. sobotę i niedzielę, Sakrament Chorych przyjęło 127 osób, oraz dwie osoby w swoich domach. Dziękujemy za niezwykle poważne a w niektórych przypadkach z wielkim wzruszeniem przyjmowanie tego Sakramentu.

* Dzisiaj i jutro po każdej Mszy św. będzie świecenie pojazdów mechanicznych. Bardzo    prosimy o szczególną ostrożność przy wyjeździe na ulice poznańską. Ponieważ na    dzisiaj została ogłoszona w kościele polskim zbiórka na poszkodowanych w nawałnicach,  dlatego zebrane ofiary przy okazji święcenia pojazdów zostaną podzielone na dwie części, jedna zostanie przesłana na środki transportu dla misjonarzy druga na  poszkodowanych w nawałnicach.

* Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Krzysztof. Życzymy, aby przy pomocy łaski Bożej jak najlepiej wypełniał obowiązki powołania a św. Krzysztof bezpiecznie prowadził po        drogach życia.

* Do Przewodnika Katolickiego dołączona jest książeczka pięć minut dla Boga. Zachęcamy do zakupu i lektury.

* Na codzienne życie i wypełnianie obowiązków oraz wypoczynek  Szczęść Boże.

* Komunikat Policji

DRODZY SENIORZY!

Ludzie tacy jak Wy wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców. Oszuści chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, żeby nie iść do więzienia gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego udając, że chcą uchronić wasze pieniądze bo ktoś właśnie włamuje się na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach mogą oni podszywać się pod osoby dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem, w celu dostania się do mieszkania i kradzieży wartościowych rzeczy. Inne sposoby jakie wykorzystują oszuści to udawanie pracowników Poczty Polskiej bądź innych instytucji podając różne powody,
z których jednak każdy sprowadza się do wyłudzenia pieniędzy. W rzeczywistości wszystkie te historie są fikcją. Mają na celu doprowadzić Was do wydania oszustom pieniędzy. Niestety często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.  Szanowni Państwo pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności. Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze!Gdy spotkacie się z taką sytuacją natychmiast rozłączcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek. Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów. A co najważniejsze nie dopuścić do tego żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia.