Ogłoszenia duszpasterskie

17. 10. 21 r.  29 niedziela zwykła

* Jutro 18 października obchodzimy Dzień Św. Łukasza – Patrona Lekarzy i całej Służby  Zdrowia oraz opiekuna wszystkich tych, którym na sercu leży zdrowie i życie ludzkie.  Święty Łukasz był lekarzem, a także ewangelistą i jednym z uczniów Jezusa. W czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej będziemy polecać Bogu i prosić o łaski dla całej Służby Zdrowia. 

* W najbliższy czwartek 21 października, przypada w naszej parafii coroczna adoracja    Najśw. Sakramentu. Wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 13.00 do Mszy św. Prosimy o czuwanie wszystkie osoby które mogą znaleźć chwilę czasu szczególnie    Matki Żywego Różańca. Od godz. 16.00 do Mszy św. kapłan będzie dyżurował w konfesjonale.

* Młodzież zapraszamy na spotkanie „ Ruchu Lednickiego” w piątek po wieczornym  Różańcu

* Składamy podziękowanie za złożone w ub. niedzielę ofiary na prace konserwatorskie w    naszym kościele. Z pracowni konserwatorskiej powróciła odnowiona chrzcielnica, koszt prac wyniósł 28 tys. 704 zł + vat  23 %  razem 35 tys. 305 zł 92 gr. Następnym etapem prac konserwatorskich będzie odnowienie ołtarza Jezusa  Ukrzyżowanego. Kosztorys sprzed dwóch lat wynosi 100 tys. 677 zł 96 gr. Jednakże wzrośnie ponieważ w międzyczasie podrożało złoto. Informujemy, że parafia nie ma żadnych długów związanych z pracami konserwatorskimi ani żadnych innych. Nie ma też zaciągniętych żadnych kredytów  na jakiekolwiek sprawy związane z  parafią. Dziękujemy za dotychczas składane ofiary szczególnie w drugą niedzielę miesiąca, za wpłaty na konto parafialne oraz ofiary podawane indywidualnie. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać. Dzisiaj można złożyć do puszki ofiarę na „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” 

* Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o przestrzeganie obowiązku  sortowania śmieci i składowania w oznaczonych miejscach. W ostatnim czasie        odnotowano przypadek podrzucania śmieci do cmentarnych kontenerów. Na zwróconą      uwagę odpowiedziano „ parafianie i tak zapłacą”. Prosimy odnotowywać każdy taki      przypadek z zapisaniem nr rejestracyjnego samochodu.

* W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Elżbiety Urbanowicz. Wieczny odpoczynek … 

* Na wypełnianie codziennych obowiązków wszystkim Szczęść Boże.

DRODZY SENIORZY!

Ludzie tacy jak Wy wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców. Oszuści chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, żeby nie iść do więzienia gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego udając, że chcą uchronić wasze pieniądze bo ktoś właśnie włamuje się na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach mogą oni podszywać się pod osoby dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem, w celu dostania się do mieszkania i kradzieży wartościowych rzeczy. Inne sposoby jakie wykorzystują oszuści to udawanie pracowników Poczty Polskiej bądź innych instytucji podając różne powody,
z których jednak każdy sprowadza się do wyłudzenia pieniędzy. W rzeczywistości wszystkie te historie są fikcją. Mają na celu doprowadzić Was do wydania oszustom pieniędzy. Niestety często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.  Szanowni Państwo pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności. Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze!Gdy spotkacie się z taką sytuacją natychmiast rozłączcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek. Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów. A co najważniejsze nie dopuścić do tego żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia.