Ogłoszenia duszpasterskie

23. 06. 19 r.  12  Niedziela zwykła

* W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli  Boże Ciało.  Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się aktywnie w procesję.  Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin i wspólnot, które zbudowały ołtarze stacyjne.   Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki, rodzicom i paniom katechetkom. Szczególne  podziękowania dla orkiestry OSP w Skokach za ubogacenie grą modlitwy eucharystycznej,   Braciom Strażakom i Kurkowemu Bractwu  Strzeleckiemu za odświętną asystę, Służbie  Liturgicznej, pocztom sztandarowym kościelnym i świeckim, paniom niosącym feretron oraz świece. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Za obecność   i złożone świadectwo modlitwy oraz wyznanie wiary, wszystkim Bóg zapłać.  

* W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy.  Ostatnia procesja przejdzie w piątek w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym  dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* Dzisiaj 16 ministrantów pod opieką ks. Mateusza oraz świeckich opiekunów wyjechało  na  wakacje w góry. Składamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom którzy w ub. niedzielę złożyli ofiary na ten cel. Zebrano 1310 zł 97 gr. Bóg zapłać. 

* Od pierwszej niedzieli lipca do ostatniej niedzieli września, Msze św. wieczorne w niedzielę  będą odprawiane w kościele św. Piotra i Pawła.

* Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odśpiewamy  suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”,   jako wynagrodzenie za świętokradztwa i profanacje miejsc, symboli i świętości naszej   wiary.  

* Na wypoczynek oraz  codzienne wypełnianie obowiązków wszystkim Szczęść Boże.