08. 05. 22 r.  4 niedziela wielkanocna

* Nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św.; w soboty, niedziele i święta  przed Mszą św. o g.17.30

* Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do  wspólnej modlitwy.

* Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe w czwartek po Mszy św.

* W piątek przypada trzynasty dzień maja. Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie  o godz. 20.00

* Za tydzień 15 maja 2022 r. 85 dzieci naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię św.  w czasie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00.  Dodatkowo będą odprawiane Msze św. w  kościele św. Piotra i Pawła o godz. 10.00 i 11.30 Rodziców dzieci pierwszokomunijnych  prosimy aby przystąpili do spowiedzi św. w tygodniu przy okazji Mszy św.

* Zapraszamy młodzież i nie tylko na wyjazd na tegoroczne spotkanie na Polach Lednickich  które odbędzie się w sobotę  4 czerwca 22 r. Będziemy modlić się i śpiewać na chwałę  Bożą, prosić o pokój w Ukrainie i na całym świecie. Zapisy u ks. Tomasza. koszt wyjazdu 20 zł.

* W uroczystość św. Wojciecha rozpoczęło się nawiedzenie kopii Jasnogórskiego wizerunku w naszej archidiecezji. W naszej parafii nawiedzenie odbędzie się w dniach  26/27 lipca. Dalszym przygotowaniem do przeżycia tego spotkania, będą misje głoszone przez ojca Józefa – Paulina od 21 – 29 maja w czasie Mszy św. wieczornych. Rozważania będą dotyczyły sakramentów św.: chrztu, pokuty, eucharystii, małżeństwa. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w tych rozważaniach, aby duchowo przygotować się na spotkanie z Maryją.

* Składka z dzisiejszej niedzieli jako drugiej miesiąca przeznaczona jest na prace  konserwatorskie w naszym kościele.

* Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę na Hospicjum w Wągrowcu.

* Zmarła + Wioletta Szulc z Potrzanowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek /09.05.22 r./  o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

* Niech Bóg błogosławi w codziennym życiu i wypełnianiu obowiązków.  Szczęść Boże.

DRODZY SENIORZY!

Ludzie tacy jak Wy wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców. Oszuści chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, żeby nie iść do więzienia gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego udając, że chcą uchronić wasze pieniądze bo ktoś właśnie włamuje się na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach mogą oni podszywać się pod osoby dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem, w celu dostania się do mieszkania i kradzieży wartościowych rzeczy. Inne sposoby jakie wykorzystują oszuści to udawanie pracowników Poczty Polskiej bądź innych instytucji podając różne powody,
z których jednak każdy sprowadza się do wyłudzenia pieniędzy. W rzeczywistości wszystkie te historie są fikcją. Mają na celu doprowadzić Was do wydania oszustom pieniędzy. Niestety często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.  Szanowni Państwo pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności. Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze!Gdy spotkacie się z taką sytuacją natychmiast rozłączcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek. Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów. A co najważniejsze nie dopuścić do tego żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia.