16. 01. 22 r.  2 Niedziela zwykła

* Dziękujemy Orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej za kolędowanie w ub. niedzielę oraz   wiernym, którzy włączyli się w śpiew naszych pięknych kolęd.

* Błogosławieństwo dzieci które w tym miesiącu kończą pierwszy rok życia dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii przed Mszą św.

* W piątek / 21. 01. 22 r. /  będziemy obchodzić Dzień Babci.  Żyjącym babciom złóżmy   życzenia a zmarłe polećmy w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

* Rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy dzieciom, młodzieży, oraz kadrze nauczycielskiej przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

* Składamy podziękowanie za złożone w ub. niedzielę ofiary na prace konserwatorskie w   naszym kościele, oraz za ofiary składane do skarbony, koszyka oraz wpłacane na konto  parafialne. Obecnie otrzymujemy pozwolenia konserwatorskie oraz oczekujemy na decyzje ewentualnych dotacji na zaplanowane prace.

* Kolęda

NIE MA ODWIEDZIN W DOMACH.

Poniedziałek  17. 01. 22 r.

1. Wągrowiecka, Wczasowa

Wtorek  18. 01. 22 r.

1. Łąkowa, Ogrodowa, Strumykowa, Polna, Głowackiego

środa  19. 01. 22 r.

1. Dojazd, Bliska, Dolna, Górna, Falista, Wąska, Wodna, Boczna, Krótka, Krańcowa, Pogodna

Czwartek 20. 01. 22 r.

1. Parkowa, działki przy kościele św. Piotra i Pawła

Piątek 21. 01. 22 r.

Potrzanowo ul. Skocka, Rzeczna, Budziszewska, Poprzeczna

Sobota 22. 01. 22 r.

1. Rościńska, Kazimierza Wielkiego

* W minionym tygodniu odbył się  pogrzeb + Edwardy Burzyńskiej + Romana Ucińskiego   + Leszka Kuczyńskiego. Wieczny odpoczynek…

* Na cały tydzień wypełniania obowiązków wszystkim Szczęść Boże.

DRODZY SENIORZY!

Ludzie tacy jak Wy wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców. Oszuści chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, żeby nie iść do więzienia gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego udając, że chcą uchronić wasze pieniądze bo ktoś właśnie włamuje się na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach mogą oni podszywać się pod osoby dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem, w celu dostania się do mieszkania i kradzieży wartościowych rzeczy. Inne sposoby jakie wykorzystują oszuści to udawanie pracowników Poczty Polskiej bądź innych instytucji podając różne powody,
z których jednak każdy sprowadza się do wyłudzenia pieniędzy. W rzeczywistości wszystkie te historie są fikcją. Mają na celu doprowadzić Was do wydania oszustom pieniędzy. Niestety często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.  Szanowni Państwo pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności. Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze!Gdy spotkacie się z taką sytuacją natychmiast rozłączcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek. Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów. A co najważniejsze nie dopuścić do tego żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia.