WIGILIA PASCHALNA

„O, zaiste błogosławiona noc, w której się łączy niebo z ziemią”
Piękną liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy od poświęcenia ognia przed kościołem. Płomień światła prowadził nas w mrokach, panujących w świątyni. Światło, które daje Chrystus, jest tym, które ma nas prowadzić. Przebogata Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, głębia Eucharystii – to wszystko miało miejsce w tę szczególną Noc – Noc Zmartwychwstania.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie liturgii : Liturgicznej Służbie Ołtarza, Lektorom świeckim, Psałterzystom, Panom kościelnym, Panu Organiście, Katarzynie Dziel, Agnieszce Demskiej i Piotrowi Siuchnińskiemu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w uświetnienie liturgii: Bóg zapłać!

Fot. Hanna Krot – fotografia.