Pielgrzymka do Włoch

PIELGRZYMKA DO WŁOCH ☀️ Biuro podróży : Biuro Podróży Smile Travel Nasza Parafia organizuje 11-dniową autokarową pielgrzymkę do Włoch. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8-18 lipca 2024 r. Zapisy do końca listopada u ks. Tomasza. Zaliczka 600 zł płatna przy zapisie. Następna wpłata w lutym.

Szczegółowy plan:

Dzień 1:
Wyjazd w godzinach nocnych z miejsca zbiórki, Przejazd do hotelu w okolicach Werony, po drodze Msza Św. Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 2:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Przejazd i zwiedzanie stolicy Toskanii, Florencji. Dojazd komunikacją lokalną do centrum miasta. Msza Św. Zwiedzanie Mostu Złotników, Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Przejazd do hotelu w okolicach Chianciano Terme. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Cascia, Msza Św. w Bazylice Św. Rity, miejscu pochówku Świętej. Przejazd i krótkie zwiedzanie Rzymu. W programie zwiedzania m.in.: najbardziej znane zabytki miasta z czasów baroku: Plac i Schody Hiszpańskie, słynna Fontanna di Trevi. Panteon. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 4:
Śniadanie prowiantowe. Przejazd Watykanu – Msza Św. przy grobie Jana Pawła II (do potwierdzenia). Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i Grot Watykańskich z grobowcami papieży. Przejazd do Katakumb Św. Kaliksta (wstęp), zwiedzanie miejsca spotkań i pochówku pierwszych chrześcijan. Przejazd do Bazyliki Św. Pawła Za Murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 5:
Śniadanie. Wykwaterowanie, z hotelu. Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Benedyktyńskiego. Następnie wizyta na Polskim Cmentarzu Wojskowym Msza Święta polowa. Przejazd i zwiedzanie Pompei. Zwiedzanie starożytnych Pompei (wstęp), antyczne miasto zasypane przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w I w. n.e. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości i życie jego mieszkańców Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do Neapolu, spacer i objazd po mieście. Nawiedzenia miejsca życia i modlitwy ks. Dolindo: kamienica, w której spędził ostatnie lata życia, kościół Santa Teresa al Museo, w którym ojciec Dolindo odprawił swoją pierwszą mszę po zniesieniu zakazu przez papieża Piusa XI. Kościół San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes – tu znajduje się grób ojca Dolindo. Msza Święta. Przejazd na plaże, relaks. Powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 7:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pietrelciny, miejsca urodzenia Ojca Pio – zwiedzania miejsc związanych z Ojcem Pio. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo nawiedzenie sanktuarium Ojcem Pio, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Msza Święta , spacer po sanktuarium.Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, Odpoczynek.
Dzień 8:
Śniadanie Przejazd do Monte Sant’ Angelo –spacer po Sanktuarium Michała Archanioła, Msza Święta. Przejazd do Bari – nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja. Czas na modlitwę przed relikwiami Świętego.Zwiedzanie muzeum, (w cenie), które poświęcone jest osobie Świętego. Powrót do San Giovanni Rotondo , obiadokolacja, udział w wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu, odpoczynek.
Dzień 9:
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie Przejazd do Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego, Msza Święta. Następnie przejazd do Manopello, zwiedzanie sanktuarium w którym znajduje się relikwia Chusty Św. Weroniki.. Przejazd do hotelu w okolice Bolonii, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 10:
Śniadanie wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta. Przejazd do Sirmione, spacer nad Jeziorem Garda, przejazd do hotelu pod Weronę, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 11:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Polski, po drodze Msza święta w Madonna della Corona. Wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiorki w godzinach nocnych i zakończenie pielgrzymki

CENA –> OKOŁO 3600 zł
CENA ZAWIERA:
• transport autokarem
• opiekę pilota
• opłaty drogowe i parkingowe
• w przypadku wycieczek kilkudniowych składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
• Ubezpieczenie KL wraz z chorób przewlekłych do 40 000 eur i NWW do 12000 zł
• wyżywienie 10 x śniadanie włoskie , 10 x obiadokolacja 2 daniowa
•10 nocleg w hotelu ***, w pokojach 2-3osobowych z łazienką około 90 euro